Název skupiny HSA dancers vznikl poměrně jednoduše a možná trochu zvláštně. V době, kdy se v Pardubicích otevíralo centrum pro hokejisty Hockey Skills Arena, byla lektorka Zuzka oslovena, aby zde vedla taneční lekce zaměřené na ženy a děti. Protože se se skupinou dětí později dohodla, že se zúčastní některých tanečních soutěží, bylo potřeba vymyslet název taneční skupiny. Takový, který by zároveň reprezentoval "domovinu". Tedy klub HSA. A přesto, že již zmiňované hokejové centrum nefunguje, název naší skupině zůstal. 

O lektorce

"Aktivně tančím více než 20 let. Za celou tu dobu jsem prošla různými tanečními styly přes jazz po street dance aj. Tanec vyučuji cca 10 let.

Po střední škole jsem se sbalila a odjela na více než půl roku do Dominikánské republiky, kde jsem vedla taneční lekce streetu.

Dominikánská republika je kolébkou Bachaty a velice aktivně se zde tančí také Salsa. Právě ta mě uchvátila ze všech latinských tanců nejvíc až jsem se rozhodla převést na ni velkou část své "taneční pozornosti".

Na lekcích se snažím předat atmosféru, kterou v sobě Salsa skrývá. A je to někdy sranda. Žádné závodní tancování. Věřím, že nejdůležitější je, abyste z lekce odcházela s úsměvem. Lekce bych nazvala rekreačním tancem. To však neznamená, že se u nich nezapotíte."

Zuzka Štěpánková

 

Novinky z HSA